Nabídka služeb

Stále více zákazníků se na nás obrací s žádostí o opravu závěsného kluzáku, staršího postroje, případně motorového rogala. Z tohoto důvodu jsme rozšířily naší nabídku také o Vámi požadované služby:

  • Výrobu nových lan pro závěsné kluzáky a motorová rogala. Lana vyrábíme na základě zákazníkovy dokumentace, nebo starých lan dodaných zákazníkem. Lana a jejich ukončení lanovým okem, nebo kladkou jsou vyráběna podle leteckých norem a jejich pevnost byla ověřena autorizovanou leteckou zkušebnou.
  • Pokud si nejste jisti pevností Vašeho starého postroje, tak Vám v naší zkušebně provedeme informativní pevnostní zkoušku se zatížením do 600 kg. (tj. přetížení asi 7G pro 80 kg pilota).
  • Dále pro Vás rozšiřujeme nabídku výroby kompozitních dílů a forem podle dodaného vzoru nebo dokumentace. V součastné době vyrábíme pevnostní komponenty do vlastní výroby - jako jsou zádové desky pro postroje závěsných kluzáků a kompozitové vrtule pro Fillo Power. Při výrobě používáme nejmodernější technologie včetně vakuování a navíjení. Zpracováváme skelné, uhlíkové, aramidové (kevlar) vlákna, tkaniny a jejich kombinace podle požadovaného použití.
  • Svařujeme lehké kovy i oceli metodou TIG. Sváření, provádí školení svářeči s dlouholetou praxí při svařování složitých letadlových celků. Na svařovaných konstrukcích následně provádíme tepelné úpravy (žíhání, kalení), které provádíme podle schválených postupů pro letecké konstrukce.
  • Provádíme povrchové ochrany lehkých kovů eloxováním, tvrdoeloxem včetně barevných eloxů, práškovým lakováním (komaxit) ve všech standardních barevných odstínech.
  • Zabýváme se výrobou textilních potahů křídel ultralehkých letounů (viz fotogalerie), vyrábíme obaly na rogala, provádíme opravy plachet závěsných kluzáků. Zpracováváme veškeré průmyslové textílie včetně neoprenů a pružných materiálů.
  • Provádíme zpracování konstrukčních návrhů v prostředí 3D CAD. Provádíme návrhy rozvinutých tvarů, komplikovaných konstrukčních celků včetně realizace. Zpracování výkresové dokumentace včetně vytištění výkresů. Programy pro vypalování Vašich dílců laserem a vodním paprskem, případně realizace.